Zarządzanie motywacją jest ważną umiejętnością, potrzebną do osiągnięcia wyznaczonych celów. Dziś chciałbym powiedzieć, co jest jedną z najczęstszych przyczyn naszych porażek. Mianowicie chodzi o poddawanie się, zanim wyznaczone cele zostaną osiągnięte.

motivationW chwili, gdy poddajemy się, tworzymy własną porażkę. Porażkę, której mogliśmy uniknąć, gdybyśmy nie podjęli tej strasznej decyzji. Większość ludzi poddaje się z powodu nieprzewidzianych przeszkód albo opóźnień czasowych. Z jakiegoś powodu mylą oni te wyzwania z porażką i momentalnie poddają się. Jednak to nie przeszkody czy opóźnienia są przyczyna ich porażki, tylko natychmiastowa rezygnacja bez walki. Kiedy poddajemy się, ponosimy porażkę, ale jeśli poniesiemy porażkę podczas poddawania się, to odniesiemy sukces. Co więc powoduje, że niektórzy ludzie przekraczają granicę, gdzie wszyscy inni się zatrzymują? Ludzie Ci po prostu dobrze zarządzają swoja motywacją.

Jeśli ktoś będzie chciał osiągnąć cele, których pragnie, zarządzanie motywacją będzie umiejętnością, którą koniecznie musi posiąść.

Ludzie tracą motywację do nauki, ponieważ tracą wizję swoich celów. Gdy na początku postanawiamy coś osiągnąć, jesteśmy podekscytowani, ambitni i wysoko zmotywowani. Jednak z biegiem czasu pojawiają się inne pomysły, które odciągają naszą uwagę od głównego celu. Efektem tego jest utrata motywacji z biegiem czasu, gdyż nasz główny cel nie jest już najważniejszą rzeczą w naszym umyśle.

Kluczem do zarządzania motywacją jest ciągłe zwracanie uwagi na wyznaczone cele.

Uważam, że doskonałym pomysłem jest wykonywanie codziennie jakiegoś kroku w stronę celu. Np. nauczenie się 10 nowych słówek przy nauce języków. Nawet jeśli są to malutkie kroki i nie wydają się konieczne. To wszystko sprawi, że będziemy nieustannie zbliżać się do celu oraz utrzyma jego obraz w naszym umyśle. Dzięki temu nasza motywacja będzie utrzymywać się na stałym poziomie.

Jeśli zdecydujemy się na coś, czego naprawdę chcemy i zaczniemy za tym podążać, złóżmy sobie obietnicę, że nigdy się nie poddamy. Niezależnie od tego, co by się działo, każdego dnia poświęćmy chociaż chwilę na realizację naszych celów. Porównaj www.gim2kostrzyn.pl.

W ten sposób zawsze będziemy mieć motywację by dążyć do wyznaczonych celów i będziemy mniej podatni na wszystkie przeszkody, jakie się pojawią. Trzeba uświadomić sobie, że droga do sukcesu nigdy nie jest łatwa i możemy być pewni, że natrafimy na jakieś problemy. Nie pozwólmy jednak, by te przeszkody nas zatrzymały. Znajdźmy sposób, by je ominąć i kontynuujmy swoją podróż do celu.