Planowanie rehabilitacji jest rzeczą niezwykle trudną i wymagająca ogromnego poświęcenia ze strony zarówno dzieci jak i ich opiekunów. Ogromna ilość pieniędzy oraz czasu i wysiłku musi zostać poświęcona rehabilitacji przez wszystkie strony biorące w niej udział, jeśli naprawdę ma ona przynieść pożyteczny, oczekiwany rezultat, na który wszyscy mają nadzieję. Warto z pewnością przyłożyć się do tego, by rehabilitacja dzieci przebiegała w sposób idealnie poprawny i modelowy. Nie można dopuścić przy jej okaji do jakichkolwiek zaniedbani, ponieważ za ich pomocą można przyprawić pociechę o bardzo przykre dysfunkcje przeszkadzające jej w dorosłym życiu. Będziemy mogli, dzięki dokładnemu przyjrzeniu się potrzebom naszych pociech i oddaniu ich pod opiekę doświadczonych lekarzy, walczyć z każda dysfunkcją jaka je trapi . Dzisiejsza medycyna jest rozwinięta do stopnia pozwalającego stawić czoła bardzo dużej ilości chorób oraz innego rodzaju dolegliwości ,toteż należy mieć nadzieję na to, ze wspólne wysiłki i regularne konsultacje z doświadczonymi lekarzami przyniosą oczekiwany skutek. Z pewnością warto jest wybierać tylko najlepsze kliniki i najlepszych lekarzy cieszących się doskonałymi opiniami. Nie sposób wszak oszczędzać na nadwątlonym już i tak zdrowiu naszego dziecka.

Z dobrym zdrowiem fizycznym często związane jest dobre samopoczucie i forma psychiczna, która pozwala na pokonywanie trudności życiowych i osiąganie celów terapeutycznych. Ale jest i odwrotne działanie: dobre samopoczucie i forma psychiczna wpływają na zdrowie fizyczne. Dlatego podczas rehabilitacji warto również by dzieckiem opiekował się psycholog.
Sięgając jednak po nasze pieniądze celem zapłacenia specjaliście miejmy pewność, ze jest to osoba, która zna się na swojej pracy i wie wszystko o tak skomplikowanym temacie jak rehabilitacja dzieci. Dla każdego rodzica jest on wszak bardzo ważny.