Każdy rodzic z pewnością chce, by jego pociecha mogą czuć się jak najlepiej i rozwijać się w sposób dla niej jak najbardziej korzystny. Niestety, niekiedy dzieci rodzą się z najrozmaitszymi dysfunkcjami, które powodują, ze aby dorównały one rówieśnikom w procesie kształcenia intelektualnego, jak i również rozwoju fizycznego, muszą przejść długotrwałą rehabilitacje. Ten proces jest niezwykle ważny też przy okazji rozmaitych wypadków, w których to rehabilitacja dzieci jest niezbędnie potrzebna. Generalnie rzecz biorąc rehabilitacja dzieci to temat niezwykle złożony, należy przejść bardzo wiele badań przed stworzeniem odpowiedniego dla dziecka planu jego rehabilitacji.

W planowaniu fizjoterapeutycznym pomocna jest znajomość skali Fontaine’a gdzie wyróżniamy cztery okresy dzięki podporządkowaniu chorego do danego okresu możemy planować dalsze postępowanie.

  1. Okres bezobjawowy lub skąpoobjawowy
  2. Okres bólów wysiłkowych – chromania przestankowego
  3. Okres bólów spoczynkowych
  4. Okres martwicy i/lub owrzodzeń niedokrwiennych (krew ne dopływa)

Z tych też względów, przed zaplanowaniem rehabilitacji należy przeprowadzić badanie krwi.

Nie można zakładać, że uda nam się szybko poradzić sobie z wszelkimi niuansami którym trzeba się przyjrzeć by rehabilitacja dzieci została zaplanowana w sposób możliwie jak najbardziej rzetelny. Z pewnością postąpimy rozsądnie decydując się na wizytę u dobrego fachowca. Będziemy mogli poradzić się niejednego lekarza w sprawach dotyczących rehabilitacji dziecka. Należy dołożyć wszelkich możliwych stara do tego, by rehabilitacja dzieci przebiegała w sposób całkowicie zgodny z wszelkimi zaleceniami prezentowanymi przez medycynę, jako, że zaniedbanie tego niezwykle istotnego procesu może przełożyć się na problemy, które będą trapić nasza pociechę zawsze. Należy więc unikać wszelkich pomyłek wynikających z niedokładnego przyjrzenia się potrzebom naszej pociechy. Z pewnością nie zaszkodzi powtórzenie odpowiednich badań dla wyeliminowania wątpliwości.