Specyficzne trudności w nauce Dysleksja, ADHD forum pomoce
SpeT  
serwis poświęcony trudnościom w uczeniu się
Zarejestruj się |  Zaloguj się  

Czas na badanie przesiewowe Skalą Ryzyka Dysleksji!

Zbliża się moment, w którym powinno się zbadać zerówki i klasy pierwsze Skalą Ryzyka Dysleksji. Dla zerówek najlepszy jest przełom października i listopada, dla klas pierwszych - wrzesień.


Skala Ryzyka Dysleksji pozwala na łatwe wychwycenie dzieci zagrożonych dysleksją, zanim zdąży się ona ujawnić i zacznie wpływać na wyniki nauki. Dzięki konstrukcji skali można nie tylko wyłapać dzieci zagrożone, ale również zaproponować ćwiczenia wspomagające.

W szkołach badanie dzieci w zerówkach nie ma sensu wcześniej, niż po dwóch miesiącach nauki - wcześniej nauczyciele nie znają jeszcze dzieci i nie są w stanie wypełnić arkuszy badań. Klasy pierwsze - zwłaszcza te z dziećmi ze szkolnych zerówek, znanymi nauczycielom - można ocenić już we wrześniu. Sytuacja w przedszkolach wygląda nieco inaczej, ale i tam jesień to najbardziej sensowny moment na przeprowadzenie badań.

Więcej informacji na temat Skali Ryzyka Dysleksji znajdziecie Państwo tutaj (link do książki "Ryzyko dysleksji. Problem i diagnozowanie") i tutaj (link do programu SRD).Dysleksja, ADHD - spis treści, nowości.
 
  Publikacja materiałów

W naszym serwisie udostępniamy możliwość publikacji materiałów o tematyce związanej z problemami edukacyjnymi. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z nami pod adresem publikacje@spet.info.pl


Projekt graficzny i techniczny strony: Barrteck.
Szybki skok do najkrótszego wprowadzenia: dysleksja

Dyslektyk 2