Specyficzne trudności w nauce Dysleksja, ADHD forum pomoce
SpeT  
serwis poświęcony trudnościom w uczeniu się
Zarejestruj się |  Zaloguj się  

Temat: problem z czytaniem u osimiolatka
Autor: Ewa Modlińska-WolakData: 23-08-2006 11:11:10
Witam
Mój syn skończył I kl. szkoły podstawowej, ponieważ na świadectwie Pani napisała, że przekręca wyrazy i czyta wolno , przez całe wakacje czytałam z synem codziennie. Teraz , na dwa tygodnie początek roku szkolnego, jestem załamana . Mój Daruś nadal "duka" , "nie widzi" litery "y", myli literki. Syn bardzo się stara i bardzo chce - ja to widzę, ale postępów nie ma żadnych. Zaczęłam szukać informacji na temet trudności z czytaniem i znalazłam tą stronę. Dodam, że syn jest leworęczny ( nie wiem czy to ma jakieś znaczenie). Co dalej ? Do Poradni? jakieś skierowanie ? Nie wiem co robić....
 
Temat: Odp: problem z czytaniem u osimiolatka
Autor: Przemek MazurData: 28-01-2007 00:08:14
Ja to widze tak jezeli dziecko zostalo nauczone klasycznie czytania w zerowce za pomoca metody ze zostala pokazana dziecku literka np. "a" i powiedziane ze to jest a. W tym momecie zostal uruchomiony niepotrzebny (jak to mowia specjalisci od szybkiego czytania, majac slusznosc) proces wokalizacji. Dajmy nato dziecko umiace juz czytac przed zerowka, tego dziecka nikt nie uczy sposobem - patrz to jest "a" a to "b" tylko patrz "honda" patrz "krawiec" ukazujac caly wyras nie pojedyncza litere. Dziei takie zazwyczaj nie maja problemu puzniej z ortografia mimo ze wiekszosc nie pamieta zasad ortografii, bo poprostu one te wyrazy znaja na pamiec. Proponuje kontakt z osoba uczaca szybkiego czytania, ale prosze zwrucic uwage by niebyl to samozwanczy kursant marzacy o nauczaniu innych a raczej psycholog swiadomy tego co robi i jak ma to robic. Polecam strone iqlabs.pl tylko prosze sie nie przerazic radza sobie i z dziecmi.
 
Temat: Odp: problem z czytaniem u osimiolatka
Autor: Marcin KonwaData: 28-03-2008 08:41:15
Może warto poćwiczyć na programie komputerowym "Czytam płynnie" (www.dysleksja.info). Jest on oparty na metodzie 18 struktur wyrazowych.
 
Temat: Odp: problem z czytaniem u osimiolatka
Autor: katarzyna jaśkowiakData: 25-04-2008 16:59:36
Mój syn chodzi do 1 kl. i też ma podejrzenie o dysleksje. Myli p z b, d ; n z u itd praktycznie nie umie czytać, pisać z pamięci. Szukałam i szukałam czegoś w internecie na temat jego kłopotów no i znalazłam. Trafiłam na pojęcie OPTO-DYSLEKSJA - czyli zaburzenia akomodacji oka i widzenia obuocznego. Oto link do jednego z kilku art. na ten temat

http://www.miastodzieci.pl/artykul.php/id,588.html

Trochę się naszukałam, aby znaleźć osobę która by zbadała lub w ogóle miała jakieś pojęcie o tym problemie. Ale w końcu znalazłam i się okazało, że właśnie to ma. W poniedziałek jadę jeszcze raz i wypożyczy mi ta pani jakiś sprzęt do ćwiczenia tych oczu, oczywiście będę musiała kaucję wpłacić. Ale jestem pełna nadziei, że te męki się skończą i dla mnie i dla syna.


 
Żeby dodać swoją odpowiedź musisz być zalogowany.
Opuść wątek.
Projekt graficzny i techniczny strony: Barrteck.
Szybki skok do najkrótszego wprowadzenia: dysleksja

Dyslektyk 2