Specyficzne trudności w nauce Dysleksja, ADHD forum pomoce
SpeT  
serwis poświęcony trudnościom w uczeniu się
Zarejestruj się |  Zaloguj się  

Temat: zespół ADHD
Autor: Katarzyna FiliciakData: 18-05-2004 21:59:55
Odkąd mój syn poszedł do szkoły, życie naszej rodziny przerodziło się w jeden wielki koszmar. Nauczyciele skarżyli się na niego, że jest niegrzeczny, nie słucha, nie uważa. Przez 4 lata chodziłam więc z synem do osrodków i poradni psychologicznych (stwierdzono u niego zespół ADHD), przeczytałam literaturę fachową, uczęszczałam na warsztaty dla rodziców. Poświęciłam mu dużo czasu i uwagi. Jednak W szkole wciąż słyszałam reprymendy. Teraz syn kończy 5 klasę, a dzisiejszy dzień był dla mnie najgorszy w moim życiu - zostałam zlinczowana na zebraniu szkolnym przez... rodziców! Słowa: "kiedy wkońcu pani się weźmie za tego Krzyśka, bo my wniesiemy sprawę do kuratorium o usunięcie go ze szkoły" zabolały mnie strasznie!!! Uciekłam z klasy jak złodziej, przestępca, jakbym to JA zrobiła coś złego. W domu całą moją złość i nienawiść (do kogo?...) wyładowałam na dziecku. Sytuacja jest tragiczna. Nie wiem co robić. Jestem załamana. A przecież jesteśmy normalną przeciętną, rodziną, nie pijemy, nie palimy, nie awanturujemy się, mamy drugie normalne dziecko..... Nie wiem jak się potoczą sprawy i co z nami będzie. Ja już nie mam na nic siły, cała energia została mi dzisiaj odebrana. Wszyscy orzekli że jestem WINNA i postanowili mnie ukarać. DLACZEGO????????????
 
Temat: Odp: zespół ADHD
Autor: Marzena BorkowskaData: 19-05-2004 19:14:32
Nie jest naturalnie Pani winą, że dziecko ma ADHD. Kadra pedagogiczna szkoły nie powinna dopuścić do linczu podczas zebrania. Myślę, że jest to możliwe, chociaż bywa bardzo trudne.
Ogromnie dużo zależy od wychowawcy klasy, od pedagoga i od dyrekcji szkoły.
Nie wiem jaki ma Pani kontakt z wychowawcą klasy. Nie wiem również czy wychowawca choć trochę rozumie problemy Krzysia.
Rodzice innych dzieci orzekli, że to Pani ponosi winę za sposób zachowania się Krzysia dlatego, że zapewne nic, albo niewiele wiedzą o ADHD jako jednostce chorobowej, a poza tym, ktoś musi być winny całej tej trudnej sytacji. Najprościej więc powiedzieć, że rodzina źle wychowała syna - to pierwsza rzecz, która przychodzi na myśl, gdy jest się bezsilnym wobec problemów, z którymi mają do czynienia. Jest też gotowa recepta na rozwiązanie problemów - jest nią pozbycie się dziecka problematycznego z klasy i ze szkoły. Z relacji swoich dzieci znają te problemy i nie wiedzą jak się z nimi uporać.
Chciałabym powiedzieć, być może na pocieszenie, że wnoszenie przez innych rodziców sprawy do kuratorium jest bezzasadne. Wiadomo, że Krzyś musi realizować obowiązek szkolny w szkole rejonowej i faktu tego nic nie może zmienić.
Chciałabym zapytać Panią, jaki jest u Krzysia, w ocenie specjalistów i w Pani ocenie, stopień nasilenia objawów. Które objawy są dominujące nieuwaga, impulsywność czy nadruchliwość? Jakie zachowania mają miejsce na terenie szkoły i klasy? Czy Krzyś jest pod opieką lekarza psychiatry?
 
Temat: Odp: zespół ADHD
Autor: Ewa CharyłoData: 30-07-2007 14:23:31
Witam. Też jestem mamą chłopca który jest rówieśnikiem Pani syna, także ukończył 5 klasę, mam takze młodszego który ma 5 lat również z objawami nadpobudliwości psychoruchowej. Tak też więc są mi bardzo dobrze znane problemy z jakim spotykaja sie dzieci dotknięte ADHD jak i ich rodziców. Niestety mało kto wie na czym polega ten zespół i dlatego są te oskarżenia. Łatwiej jest osądzić niż zapoznać sie z problemem i starać sie go rozwiązać.A u tych dzieci należy przede wszystkim znaleźć przyczyne co mogło wywołać impulsywne zachowanie lub brak odrobionej pracy domowej i nastepnym razem postarać aby pomóc do takiej sytuacji więcej nie dopuścić
 
Żeby dodać swoją odpowiedź musisz być zalogowany.
Opuść wątek.
Projekt graficzny i techniczny strony: Barrteck.
Szybki skok do najkrótszego wprowadzenia: dysleksja

Dyslektyk 2