Specyficzne trudności w nauce Dysleksja, ADHD forum pomoce
SpeT  
serwis poświęcony trudnościom w uczeniu się
Zarejestruj się |  Zaloguj się  

Temat: dysleksja a ,,sadusiowa,,
Autor: anna kowalskaData: 22-04-2004 15:34:25
CZY PAŃSTWO ZAUWAŻYLI WPŁYW PRACY Z ZESZYTAMI P.SDUŚ NA POPRAWNOŚĆ PISOWNI
U DZIECI DYSL.Z ZABURZONĄ PERCEPCJĄ WZROKOWĄ
JA NIE ZAUWAŻYŁM,CO ROBICIE JEŻELI NAUCZYCIELE DOMAGAJĄ SIĘ PRACY Z TYMI ZESZYTAMI
CHCIAŻ JEST ONA BEZSKUTECZNA I Z CZASEM NEGATYWNIE WPŁYWA NA EMOCJE DZIECKA
 
Temat: Odp: dysleksja a ,,sadusiowa,,
Autor: Marzena BorkowskaData: 24-04-2004 16:03:30
Praca wyłącznie z zeszytami Saduś - niezależnie od typu problemów dziecka - na pewno nie przyniesie pożądanych rezultatów. W terapii szczególny nacisk powinno się kłaść na jej różnorodność. Zeszyty mają sens wtedy, gdy są częścią terapii - na zajęciach dziecko przyswaja sobie ortografię metodami nieco innymi niż te powszechnie stosowane w szkołach, a zrealizowany materiał jest utrwalany między innymi przy wykorzystaniu zeszytów.
Na rynku są też inne zeszyty: Kanabrodzka, Owczarska, Pomianowska - "W labiryntach ortografii", Duszyńska-Łysak "Ćwiczenia utrwalające pisownię wyrazów z....".
 
Temat: Odp: dysleksja a ,,sadusiowa,,
Autor: jola jolaData: 27-04-2004 10:11:35
Zeszyty Sadusiowej sa nudne i dzieci nie chca z nimi pracowac. Teraz wyszly jakies programy ortograficzne opiniowane przez Sadusiowa i pani w poradni mi powiedziala, ze tez sa do niczego i tez dzieci ich nie lubia.

Jola
 
Temat: Odp: dysleksja a ,,sadusiowa,,
Autor: Beata GraczykData: 11-12-2004 21:24:40
Myślę, że za niechęć dzieci do ćwiczeń Zdzisławy Saduś odpowiedzialni są nauczyciele i pracownicy poradni. Zamiast udzielić dokładnych instrukcji w jaki sposób należy z zeszytów korzystać, ograniczają się jedynie do suchego polecenia: "Wypełniać ćwiczenia Sadusiowej" oraz do egzwkwowania ilości zapisanych stron. Tymczasem, jest to zbior podstawowych zasad ortograficznych z doskonale przemyślanym, z odpowiednio dobranym zestawem słownictwa oraz ćwiczeń. Prawidłowo stosowany uczy (drogą eliminacji)samokontroli podczas pisania. Oczywiście, wymaga wsparcia ze strony terapeuty oraz dodatkowych, urozmaiconych ćwiczeń opartych na opracowanym materiale wyrazowym. Nie wystarczy położyć przed uczniem ćwiczeń i liczyć na objawienie.
 
Temat: Odp: dysleksja a ,,sadusiowa,,
Autor: Jolanta KrajewskaData: 30-01-2005 22:32:14
Zeszyty p.Sadus wymagają nowej oprawy graficznej. Zawierają szereg ciekawych atrakcycjnych ćwiczeń, bogaty materiał ortograficzny.Jednak graficzne opracowanie jest nieciekawe,Cwiczenia tracą swoją atrakcyjność ,są nieczytelne szczególnie dla dzieci i młodzieży z zaburzeniami funkcji percepcyjnych. Uważam ,że w innym opracowaniu graficznym stanowiłyby bardzo interesującą dla uczniów i pedagogów pomoc dydaktyczną.
 
Żeby dodać swoją odpowiedź musisz być zalogowany.
Opuść wątek.
Projekt graficzny i techniczny strony: Barrteck.
Szybki skok do najkrótszego wprowadzenia: dysleksja

Dyslektyk 2